AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 15 Kasim 2018 Persembe 20:31
İLÇE BİLGİLER RESMİ KURUMLARBELEDİYELERKÖY & MAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKESNAFLARIMIZ
AGLASUN HAVA DURUMU
AGLASUN
ULAŞIM
Ağlasun'a ulaşım sadece karayolu ile sağlanmaktadır. Daha önceleri Isparta Antalya transit yolu ilçemizden geçmekteydi. Fakat 1996 yılında Isparta - Antalya karayolu dere boğazı mevkiinde yeni yol tamamlanarak transit yol oraya kaydırılmıştır. Eski yol yinede (İlçemizden geçen yol) eskisi kadar olmasa da araçlar tarafından yine de kullanılmaktadır. Bu yol yaz kış her zaman trafiğe açık bulundurulmaktadır.
İlçemiz Isparta İline 43 km., Antalya İline 105 Km. ve İlimiz Burdur’a ise 31 Km.lik karayolu ile bağlı olup yollar asfalt kaplıdır.
İlçemizin kasaba ve köylerine asfalt yollarla ulaşım sağlanmakta, İlçe merkezine uzaklıkları şöyledir:

KÖY VEYA KASABANIN ADI İLÇE MERKEZİNE UZAKLIĞI
Yeşilbaşköy Kasabası 5 Km.
Kibrit Köyü 7 Km.
Çanaklı Köyü 16 Km.
Hisarköy 20 Km.
Yumrutaş Köyü 23 Km.
A.Yumrutaş Köyü 25 Km.
Çamlıdere Köyü 15 Km.
Dereköy 7 Km.
Yazır Köyü 5 Km.
İlçemizden her gün 8.00’de Isparta ve Burdur İline Belediye otobüsleri sefer yapmakta, ayrıca yeni kurulan Minibüsçüler Derneğinin vasıtaları her gün saat başı Isparta İline sefer yapmakta, haftanın Cumartesi günü ise Antalya’ya sefer düzenlemektedir.
 
1155 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com